Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bydgoszcz stawia na tramwaje

27 października 2016 | Życie Kujawsko-Pomorskigo | Marek Kozubal
Linia tramwajowa na Fordon, uruchomiona w styczniu 2016 r.,  to jeadna  z większych tramwajowych inwestycji  w Polsce. Bydgoszcz zapowiada realizację kolejnych projektów.
autor zdjęcia: Łukasz Okoński
źródło: Rzeczpospolita
Linia tramwajowa na Fordon, uruchomiona w styczniu 2016 r., to jeadna z większych tramwajowych inwestycji w Polsce. Bydgoszcz zapowiada realizację kolejnych projektów.

Miasto kupuje 18 nowoczesnych tramwajów i rozbudowuje transport szynowy.

Nowe pojazdy mają być niskopodłogowe, klimatyzowane i wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. – To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru – nie ma wątpliwości Rafał Bruski, prezydent miasta.

Wszystkie tramwaje mają mieć szerokość ok. 2,4 m, a ich wysokość nie może przekraczać 3,6 m. Większość pojazdów (czyli 15) ma mieć długość około 30 metrów. Pozostałe trzy tramwaje będą o 10 metrów krótsze, bowiem zostaną skierowane do obsługi linii, z których korzysta mniej pasażerów.

Nowoczesny tabor

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy zakup ten pozwoli obsługiwać kolejne linie komfortowymi pojazdami. – Już wcześniej przyjmując plan transportowy zdecydowaliśmy się na tramwaje wyłącznie niskopodłogowe. Przygotowując się do kolejnych inwestycji w rozbudowę i remonty torowisk, najważniejsze zadania powiązaliśmy z zakupami tramwajów. Będzie to sprzyjać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10585

Wydanie: 10585

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament