Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wózki z Rypina jadą w świat

27 października 2016 | Życie Kujawsko-Pomorskigo | Rafał Mierzejewski
źródło: materiały prasowe

Wspieramy kształcenie młodzieży z regionu – mówią Leonard Murawiec, prezes i Zygmunt Arkuszewski, wiceprezes spółki Damix.

Rz: Czym spółka z niewielkiego Rypina podbija globalne rynki?

Zygmunt Arkuszewski: Specjalizujemy się w produkcji wyposażenia dla sklepów, marketów i hipermarketów oraz magazynów i stacji paliw. Oferujemy wózki sklepowe, systemy prowadzenia klienta z bramkami elektronicznymi i mechanicznymi, mamy także ofertę produktów związanych z samą sprzedażą i prezentacją towarów oraz dla branż magazynowania i logistyki. Stopniowo zwiększamy eksport, który obecnie zbliża się do 50 proc. przychodów ze sprzedaży. Cykle koniunkturalne mogą dotykać każdej branży, ale ludzie muszą kupować towary, a my współpracujemy ze sklepami i marketami. Nawet jeśli w samych sieciach zachodzą zmiany właścicielskie, to nie mają dużego negatywnego wpływu na kontrakty.

To widać, bo jesteście laureatami nagrody Orły Eksportu "Rzeczpospolitej" w kategorii eksportowy produkt województwa kujawsko - pomorskiego. Macie jakąś specjalną receptę na podbój zagranicznych rynków?

Od początku koncentrowaliśmy uwagę na rynku polskim i międzynarodowym, ale dziś priorytetem jest umocnienie naszej pozycji za granicą....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10585

Wydanie: 10585

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament