Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lokatom sprzyja szlachetna dywersyfikacja

27 października 2016 | Moje pieniądze
źródło: Goldenmark
źródło: Rzeczpospolita

Dywersyfikacja to jedna z podstawowych zasad skutecznego zarządzania finansami Materiał przygotowany we współpracy z Goldenmark SA

Lokowanie kapitału w różne aktywa pozwala lepiej zabezpieczyć nasze pieniądze. Zasady stosowane przy dużych inwestycjach doskonale sprawdzają się również w przypadku osobistych oszczędności. Poszukując aktywów do dywersyfikacji, szczególną uwagę warto zwrócić na metale szlachetne.

Racjonalna dywersyfikacja polega na doborze odpowiednich aktywów o zróżnicowanym charakterze rynkowym. Dzięki temu zmniejsza się wrażliwość portfela na wahania koniunktury rynkowej, co pozwala ograniczyć ryzyko. Co to oznacza w praktyce?

W prawidłowo zdywersyfikowanym portfelu inwestycji lub oszczędności strata poniesiona na jednym aktywie (np. fundusz inwestycyjny) zostaje zrekompensowana w całości lub w części zyskiem z innych aktywów (np. obligacje, lokata lub złoto).

Co ważne, zasady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10585

Wydanie: 10585

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament