Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekolodzy nie wykazali, że bronią przyrody i ludzi

27 października 2016 | Prawo | Danuta Frey

Organizacja poniosła porażkę w głośnej sprawie budowy podziemnego parkingu w centrum Krakowa. Sprawa nie traci jednak aktualności.

Znany rajdowiec i przedsiębiorca Rafał Sonik zamierza zaadaptować kamienicę u zbiegu ulic Krupniczej i Podwale na obiekt handlowo-usługowy. Miałby się tu znaleźć supermarket budowlany, restauracja i hotel, a pod budynkiem dwupoziomowy parking podziemny na 258 samochodów.

– Nie mamy nic przeciwko przebudowie kamienicy i przeznaczeniu jej na cele handlowo-usługowe; już teraz jej parter zajmuje dom handlowy – mówi Mariusz Waszkiewicz, prezes Towarzystwa na rzecz Ochrony Przyrody w Krakowie. Dodaje, że mieszkańcy nie chcą, by wąskie uliczki, zastrzeżone dla ruchu pieszego i transportu publicznego, zostały sparaliżowane przez samochody. To sprzeczne ze strategią miasta, które stawia na ograniczony ruch pojazdów w centrum.

Daremne starania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10585

Wydanie: 10585

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament