Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O broni i polityce

27 października 2016 | Warsaw Security Forum
Mateusz Morawiecki zapewnił, że sektor obronny będzie istotnym elementem zrównoważonej gospodarki
źródło: materiały prasowe
Mateusz Morawiecki zapewnił, że sektor obronny będzie istotnym elementem zrównoważonej gospodarki

Już na starcie konferencji wymianę opinii na temat wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa zdominowały sprawy przemysłu zbrojeniowego i obronnych technologii.

zbigniew lentowicz

W dyskusjach podczas serii wyjątkowo w tym roku dynamicznie moderowanych konferencji i spotkań zatytułowanych „Security Beyond the Horizon", z udziałem przedstawicieli firm zbrojeniowych, wojskowych ekspertów i przedstawicieli administracji rządowej uczestniczyli menedżerowie i konstruktorzy czołowych koncernów, takich jak BAE System, Lockheed Martin, Raytheon, Thyssen Krupp Marine Systems, Saab, Kongsberg czy izraelski Rafael, a także rodzimy czempion – Polska Grupa Zbrojeniowa.

Z możliwości prezentacji swoich dokonań podczas Forum ku ogólnemu zaskoczeniu zrezygnowały tym razem francuskie koncerny. W kuluarach spekulowano, że ma to związek z niekorzystnymi dla zbrojeniowych spółek Republiki decyzjami polskiego MON, dotyczącymi zakupów caracali i innego wojskowego wyposażenia, których byliśmy świadkami w ostatnich tygodniach.

A więc bez udziału Airbusa, Thalesa, okrętowej korporacji DCNS czy rakietowej grupy MBDA o swoich ofertach dla unowocześniającej się polskiej armii i przyszłościowych technologiach, które próbują odpowiedzieć na zmieniające się zagrożenia – mówili ich konkurenci.

Brytyjski gigant BAE Systems w tym roku skupił się na promowaniu własnych technologii w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, coraz zresztą skuteczniej wprowadzanych w Polsce, także w sektorze cywilnym (przydatnych m.in. w tropienie nadużyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10585

Wydanie: 10585

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament