Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Impreza promocyjna w całości w kosztach

18 stycznia 2017 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Fiskus zgodził się, że wydatki na uroczyste otwarcie nowego oddziału firmy można odliczyć od przychodu. Niezależnie od tego, kto jest zaproszony.

przemysław Wojtasik

Firmowa impreza może być rozliczona w całości w podatkowych kosztach nawet wtedy, gdy są na niej osoby z zewnątrz – kontrahenci czy przedstawiciele lokalnych władz. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach.

Powinna ucieszyć wszystkich przedsiębiorców, którzy organizują firmowe przyjęcia i uroczystości. Fiskus bowiem w ostatnich latach twierdził, że mogą zaliczać do podatkowych kosztów wydatki przypadające na pracowników i ich rodziny, ale na inne osoby już nie. Skarbówka uważała, że zaproszenie gości spoza firmy, np. samorządowych urzędników, to wyłączona z podatkowych kosztów reprezentacja. Przedsiębiorcy powinni więc dzielić wydatki.

Jak podzielić gości

– Większość firm tego nie robiła,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10652

Wydanie: 10652

Spis treści
Zamów abonament