Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Davos, czyli światowe elity na zakręcie historii

18 stycznia 2017 | Ekonomia

Dotychczasowe modele gospodarcze i polityczne są coraz częściej kwestionowane. A wielcy tego świata sprawiają wrażenie coraz bardziej oderwanych od rzeczywistości.

hubert kozieł

Wygląda na to, że chiński prezydent Xi Jinping stał się ostatnią nadzieją środowisk, które od lat promują ekonomiczną globalizację. Wygłosił w Davos przemówienie mówiące, że to nie globalizacja i wolny handel są winne problemów gospodarczych świata, tylko jej błędy i wypaczenia (a szczególnie ekscesy zachodnich finansistów). Zwykle takich słów można by się spodziewać po amerykańskim prezydencie lub innym przywódcy państwa zaliczanego do demokratycznego, liberalnego Zachodu. W Davos nie ma jednak odchodzącego prezydenta USA Baracka Obamy ani szykującego się do objęcia władzy Donalda Trumpa. Obaj mają teraz na głowie ważniejsze rzeczy niż wygłaszanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10652

Wydanie: 10652

Spis treści
Zamów abonament