Trójmiejski rynek z potencjałem
Popyt na usługi hotelowe rośnie głównie dzięki turystom: z Niemiec, Skandynawii, Rosji, a także z Polski.
– Zawirowania polityczne w krajach Maghrebu powodują, że coraz więcej Polaków przedkłada nasze wybrzeże nad podróże do Egiptu, Turcji, Tunezji czy Maroka – zauważa Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie.
Ale do inwestycyjnej atrakcyjności Trójmiasta dla branży hotelowej przyczynia się także rozwój lokalnego biznesu, zwłaszcza sektora usług biznesowych. Generuje on dużą liczbę nowych miejsc pracy i zapotrzebowanie na pracowników z innych regionów. Z danych reprezentującej branżę organizacji ABSL wynika, że na terenie Trójmiasta dynamika wzrostu zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług jest najwyższa w kraju i w latach 2013–2016 przekroczyła 100 proc. W rezultacie branża hotelowa, z której korzystają jego pracownicy, ma bardzo duży potencjał wzrostu.
Atrakcyjna Wyspa Spichrzów
– Inwestorzy hotelowi zapowiadają, że do końca 2018 r. na rynku trójmiejskim powstanie kolejnych 2800 pokoi. Pojawią się hotele znanych marek, różnych kategorii –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta