Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownik nie musi przedstawiać rachunku z pralni

20 września 2017 | Ekspert księgowego | Bartosz Czajkowski

PIT Ryczałtowy ekwiwalent za pranie odzieży roboczej korzysta ze zwolnienia, jeżeli jego wysokość została ustalona w wewnętrznym zarządzeniu spółki na podstawie średnich cen rynkowych.

Potwierdza to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 24 lipca 2017 roku (0115-KDIT2-2.4011.152.2017.2.BK).

Z wnioskiem o interpretację wystąpiła spółka, której pracownicy wykorzystują na poszczególnych stanowiskach własną odzież. Stanowiska te nie wymagają specjalistycznej odzieży roboczej, a wnioskodawca za zgodą pracowników dopuścił używanie własnej odzieży. Spółka nie zapewnia prania stroju służbowego.

Raz w roku spółka wypłaca pracownikom ekwiwalent pieniężny za pranie oraz używanie własnej odzieży. Miesięczne kwoty obu ekwiwalentów zostały ustalone w wewnętrznym zarządzeniu spółki. Wysokość ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej została określona na podstawie średniej ceny rynkowej poszczególnych asortymentów.

Czy przysługuje preferencja

Wnioskodawca chciał potwierdzić, że wypłacane ekwiwalenty są zwolnienie z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o PIT. Spółka wskazała, że zgodnie z art. 2377 § 1 kodeksu pracy pracodawca jest obowiązany dostarczyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10857

Wydanie: 10857

Spis treści
Zamów abonament