Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skany papierowych faktur można przechowywać w chmurze

12 lutego 2018 | Podatki | Piotr Kochanecki

Składowanie dokumentów zdigitalizowanych, których pierwotna forma papierowa zostanie zniszczona, jest zgodne z przepisami ustawy o VAT.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 12 stycznia 2018 r. (0111-KDIB3-1.4012.845.2017.1.IK).

Spółka jest właścicielem, a także aktywnym uczestnikiem systemu oraz serwisu internetowego, który umożliwia obsługę procesu fakturowania w relacjach z kontrahentami. Spółka wystawia za jego pośrednictwem faktury jako sprzedawca oraz otrzymuje faktury zakupu jako nabywca. Spółka planuje poszerzenie funkcjonalności systemu o dodanie możliwości wgrywania przez użytkowników plików (skanów) faktur, które pierwotnie otrzymali w formie papierowej oraz ich przechowywania w formie archiwum elektronicznego (w tzw. chmurze). Faktury w formie elektronicznej będą przechowywane na serwerach w podziale na okresy rozliczeniowe oraz w taki sposób, aby zapewnić autentyczność ich pochodzenia, integralność treści, czytelność dokumentów oraz łatwe ich odszukanie. Serwis umożliwi też organom podatkowym lub organom kontroli dostęp do dokumentów znajdujących się na serwerach. Zakłada się, że po wgraniu na serwer skanów dokumentów, ich papierowe wersje będą niszczone zgodnie z polityką przechowywania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10975

Wydanie: 10975

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament