Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczepkowska wygrywa z telewizją TVN

12 lutego 2018 | Prawo | Marek Domagalski
Joanna Szczepkowska bardzo osobiście podeszła do sprawy z TVN, sama ją prowadziła przez dwie instancje sądowe, dopiero przed SN zmuszona była skorzystać z prawników, tzw. przymus adwokacki.
źródło: materiały prasowe
Joanna Szczepkowska bardzo osobiście podeszła do sprawy z TVN, sama ją prowadziła przez dwie instancje sądowe, dopiero przed SN zmuszona była skorzystać z prawników, tzw. przymus adwokacki.

Przypisując aktorce poglądy dyskryminujące osoby orientacji homoseksualnej, stacja poważnie naruszyła jej godność i dobre imię.

To sedno wyroku Sądu Najwyższego, którego uzasadnienie właśnie zostało ujawnione. Sprawa ma ogromne znaczenie dla ustalenia granic wypowiedzi w sferze publicznej.

Gorący temat

Przypomnijmy: Joanna Szczepkowska, wybitna aktorka, pisarka oraz felietonistka (także „Plusa Minusa" „Rzeczpospolitej"), pozwała TVN za audycje na temat jej artykułu pt. „Homo dzieciństwo" na portalu e- teatr. Reagując krytycznie na niesprawiedliwy jej zdaniem felieton Maciej Nowaka, przedstawiającego się jako przedstawiciel gejowskich środowisk, opowiedziała o swoich dobrych kontaktach z osobami homoseksualnymi, w których towarzystwie spędziła dzieciństwo, jednak jak napisała: „dyktat środowisk homoseksualnych musi się spotykać z odporem, tak jak pary gejowskie muszą się doczekać praw małżeńskich". Miała, jak wyjaśniała, na myśli to, że zjawisko opiniotwórczości tych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10975

Wydanie: 10975

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament