Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dom zły

12 lutego 2018 | Życie Regionów

Piotr Gajdziński

Internetowa podróż po Polsce świetnie pokazuje, jak głęboko polityka wciska się w nasze życie. Wirtualny Elbląg na pierwszej stronie wali między oczy ankietą oceniającą rządy PiS. Pytania jednoznacznie sugerują sympatie autora. „Czy dzięki PiS Polska wychodzi z kryzysu?"; „Czy rząd PiS skutecznie wyeliminował wyłudzanie podatku VAT?"; „Czy czujesz się oszukany przez koalicję rządzącą PO–PSL?". Poetyka pasków w TVP Info. Albo władze Elbląga powierzyły sporządzenie tej ankiety kompletnemu ignorantowi, albo geniuszowi – tyle że partyjnej propagandy. Stawiam na to drugie, bo udział w „badaniu" jest premiowany bonem w wysokości, jakże inaczej, 500 zł. Do wykorzystania w sklepach CCC, Biedronki lub Reserved.

W miejscowym Hyde Parku na tej samej stronie poglądy już bardziej podzielone. Pytania o nieobecność księży pedofilów na liście ogłoszonej w internecie przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Księża to zresztą gorący temat. Jeden z dyskutantów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10975

Wydanie: 10975

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament