Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdmuchnięte medale

12 lutego 2018 | Sport | Krzysztof Rawa
Po ostatnim skoku (od lewej): Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, jeszcze nie wierzą, że Polska nie ma medalu.
źródło: PAP/EPA
Po ostatnim skoku (od lewej): Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, jeszcze nie wierzą, że Polska nie ma medalu.

Do połowy konkursu Stefan Hula miał złoto, Kamil Stoch srebro. Potem nasze nadzieje uleciały z wiatrem.

Krzysztof Rawa z Pjongczangu

Mistrzem na skoczni normalnej został Niemiec Andreas Wellinger. Na podium stanęli też Norwegowie Johann Andre Forfang i Robert Johansson, nikt nie zaprzeczy, że to świetni fachowcy. Rezultaty Polaków, choć na chłodny osąd zupełnie niezłe (czwarte miejsce Stocha i piąte Huli to żaden wstyd), nie koją żalu za utratą dwóch medali.

Hula, wzór skromności i pokory wobec sportu, prowadził po pierwszej serii. Stoch, mistrz wielu konkursów, zrobił doskonały wstęp do podwojenia liczby Polaków na podium. Był drugi razem z Forfangiem, obaj z sześciopunktową stratą do lidera.

Zobaczyliśmy dwie flagi biało-czerwone na szczycie listy wyników w oficjalnym systemie olimpijskim, na kolorowej tablicy świetlnej też wyglądały pięknie. Tak pięknie, że nie dało się zbyt długo rozpamiętywać tego, że Dawid Kubacki trafił w coś, co w skokach nazywa się dziurą powietrzną, i wylądował o 20 m przed celem, że Maciej Kot też został pokonany przez aurę.

Wiele przerw i nerwowe decyzje z przesuwaniem punktu startowego, wielokrotne odsyłanie skaczących z belki na belkę i z powrotem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10975

Wydanie: 10975

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament