Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

OFE zarobiły 28,4 mld zł dla swoich klientów

12 lutego 2018 | Ekonomia
Urosły aktywa OFE
źródło: Rzeczpospolita
Urosły aktywa OFE

Ubiegły rok był dobry dla otwartych funduszy emerytalnych, których aktywa urosły o 17 proc. Spadła natomiast liczba członków OFE z 16,4 do 16,1 mln.

Wynik finansowy otwartych funduszy emerytalnych po czterech kwartałach 2017 r. wyniósł 28,4 mld zł – podaje Komisja Nadzoru Finansowego w kwartalnym biuletynie na temat rynku OFE. To właśnie tyle fundusze zarobiły dla swoich klientów. W 2016 r. wynik finansowy OFE wyniósł 13,7 mld zł.

Aktywa OFE urosły w ciągu roku ze 153,9 mld zł do 179,95 mld zł na koniec 2017 r., głównie dzięki poprawie koniunktury na warszawskim parkiecie.

– Od lat wypracowujemy dobre stopy zwrotu dla przyszłych emerytów. OFE w długim okresie powinno dawać wyniki powyżej inflacji – mówi Paweł Michalik, prezes zarządu AXA PTE.

Obniżenie wieku emerytalnego z początkiem października 2017 r. uszczupliło stan aktywów OFE. Do końca roku do ZUS wpłynęło 424 tys. wniosków o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10975

Wydanie: 10975

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament