Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wrocław dołączy do klubu milionerów

22 czerwca 2018 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
≥Nowy Targ – biurowiec firmy Skanska przy ulicy św. Katarzyny
źródło: materiały prasowe
≥Nowy Targ – biurowiec firmy Skanska przy ulicy św. Katarzyny
<SQ Business Center Wrocław – inwestycja biurowa  FB Antczak
źródło: materiały prasowe

Biura I Rekordy w stolicy Dolnego Śląska Aneta Gawrońska

 

O atrakcyjne biura najemcy rywalizują nie tylko w Warszawie. Najlepsze powierzchnie wynajmują się od ręki także w mniejszych miastach. Nic dziwnego, że deweloperzy coraz chętniej inwestują także na rynkach regionalnych. Gorąco jest we Wrocławiu.

– Popyt na nowe powierzchnie biurowe jest tu rekordowy – podkreśla Daria Dudek, dyrektor wrocławskiego biura firmy doradczej Nuvalu Polska. Dodaje, że choć we Wrocławiu powstaje wiele nowych biurowców, wciąż jest miejsce na kolejne inwestycje.

Dobre perspektywy

Z analiz Nuvalu wynika, że wskaźnik pustostanów na koniec 2017 r. wynosił 9,5 proc. – to o 3 pkt proc. mniej niż rok wcześniej. Firma doradcza Cresa Polska podaje z kolei, że w pierwszym kwartale br. pustych biur było już tylko 8,3 proc. Wskaźnik jest niższy od 1 pkt proc. od średniej z ostatnich pięciu lat.

– To dobry znak dla właścicieli budynków oraz inwestorów. To również ważna informacja dla najemców: jeżeli chcą się przenieść do nowego biura, proces relokacji powinni rozpocząć z dużym wyprzedzeniem – mówi Daria Dudek.

Dyrektor zwraca uwagę, że lata 2018–2019 istotnie zmienią obraz wrocławskiego rynku biurowego. – Skończył się czas małej nowej podaży – mówi. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11083

Wydanie: 11083

Spis treści
Zamów abonament