Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jose Pekermana pomysł na futbol

22 czerwca 2018 | Sport | Piotr Żelazny
≥James  Rodriguez i Jose Pekerman, czyli dwaj ludzie, którzy mogą nam w niedzielę sprawić dużo kłopotów
źródło: AFP
≥James Rodriguez i Jose Pekerman, czyli dwaj ludzie, którzy mogą nam w niedzielę sprawić dużo kłopotów

Trener naszych rywali zbudował drużynę, której gwiazdor James Rodriguez ma na boisku pełną swobodę.

Piotr Żelazny z Soczi

„Żydowski trener poprowadzi Kolumbię podczas mistrzostw świata" – to tytuł z anglojęzycznej gazety „The Times of Israel". Jose Nestor Pekerman Krimen ze strony ojca pochodzi z rodziny Żydów z Kijowa. Jego dziadkowie wyjechali do Argentyny na początku XX wieku. Pekerman zaczynał piłkarską karierę w Maccabi, żydowskim klubie. Oczywiście w rubryce „narodowość" – podobnie jak trzech innych trenerów na tym turnieju – wpisuje „argentyńska".

Kolumbię objął w 2012 roku i poprowadził do ćwierćfinału poprzedniego mundialu, co jest najlepszym wynikiem w historii pięciu dotychczasowych startów Los Cafeteros w mistrzostwach świata. Tuż po wywalczeniu awansu, w październiku 2013 roku, Pekerman powiedział w jednym z wywiadów, że chciałby przyjąć kolumbijskie obywatelstwo. Już następnego dnia specjalny dekret wydał w tej sprawie prezydent kraju i późniejszy laureat pokojowego Nobla Juan Manuel Santos.

Zapatrzony w Polskę

Jakby wątków narodowościowych było w przypadku Pekermana mało, po grudniowym losowaniu grup na Kremlu argentyński szkoleniowiec w rozmowie ze sport.pl wyjawił, że jego rodzina ze strony babci pochodzi z Polski, ale nie wie, niestety, z którego miasta. Przyznał też, że w latach 70. fascynował go futbol drużyny Kazimierza Górskiego.

–...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11083

Wydanie: 11083

Spis treści
Zamów abonament