Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Już za kilka dni wniosek o 300+

22 czerwca 2018 | Prawo | Mateusz Rzemek

Świadczenia | Ministerstwo Rodziny zachęca do występowania o pieniądze na „Dobry start" dziecka w szkole. Najlepiej elektronicznie.

 

Od 1 lipca rodzice będą mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia „Dobry start", czyli 300 zł, jakie ma trafić do ponad 4,5 mln uczniów rozpoczynających we wrześniu naukę w szkole.

Będzie to możliwe za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia czy bankowości elektronicznej. Biorąc pod uwagę liczbę uprawnionych do uzyskania świadczenia, lepiej już teraz przygotować się do złożenia wniosku w ten sposób, co zaoszczędzi rodzicom czasu i zbędnych formalności.

Profil zaufany

Zainteresowanych ministerstwo zaprasza na swoją stronę: empatia.mrpips.gov.pl. Jest ona dobrze znana rodzicom korzystającym z różnych form wsparcia. Za jej pośrednictwem można wystąpić nie tylko o świadczenie „Dobry start" czy 500+, ale także o wszystkie rodzaje świadczeń rodzinnych oraz świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy. Do złożenia wniosku potrzebny będzie profil zaufany, który można wyrobić sobie praktycznie w każdym urzędzie administracji publicznej, lub konto w bankowości elektronicznej, dzięki któremu będzie można potwierdzić swoją tożsamość online.

Osoba, która zaloguje się do portalu ministerstwa, będzie musiała podać dane swoje i dzieci, na które będzie składać wniosek (numery PESEL, adresy szkół, do których dzieci będą uczęszczać od września...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11083

Wydanie: 11083

Spis treści
Zamów abonament