Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrost na fali dużych inwestycji

22 czerwca 2018 | Ekonomia | Robert Przybylski
Poczta Polska to największy operator logistyczny w kraju. W tym roku zainwestuje  285 mln zł w infrastrukturę i pracowników.
źródło: materiały prasowe
Poczta Polska to największy operator logistyczny w kraju. W tym roku zainwestuje 285 mln zł w infrastrukturę i pracowników.

Logistyka › Krajowy lider logistyki Poczta Polska tworzy nową sieć dystrybucji. Umocni się na rynku. Materiał powstał 
we współpracy 
z Pocztą Polską

 

Największy w kraju operator logistyczny Poczta Polska umacnia się na prowadzeniu, inwestując w personel oraz infrastrukturę. Tylko w tym roku będzie przeznaczy na te cele 285 mln zł, gdy w 2017 r. spółka zainwestowała 200 mln zł i 137 mln zł w 2016 r.

Oprócz rosnących nakładów inwestycyjnych, Poczta podwyższa konsekwentne wynadgrodzenia: w 2017 r. miała miejsce dwukrotna podwyżka wynagrodzeń zasadniczych dla prawie 90 proc. zatrudnionych. Poczta Polska przywróciła również premię miesięczną (200 zł). W zeszłym roku zwiększyła zatrudnienie o 1,4 tys. pracowników, w tym listonoszy i pracowników obsługi. Poczta Polska jest największym pracodawcą w kraju, zatrudniając 80 tys. osób.

Wzrost kosztów pracy nie zahamował lepszych niż w ub. roku wyników finansowych: zysk brutto w 2017 r. wzrósł w porównaniu z rokiem 2016 o ponad 66,6 mln zł, a przychody powiększyły się o ponad 10 proc. (o 553 mln zł), do 6 mld zł....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11083

Wydanie: 11083

Spis treści
Zamów abonament