Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarabia się głównie w USA

11 października 2018 | Moje pieniądze
Jak na razie nie jest to udany rok na GPW i mało wskazuje, by udało się chociaż odrobić straty. Choć końcówka roku to zazwyczaj czas zwyżek indeksów
źródło: AdobeStock
Jak na razie nie jest to udany rok na GPW i mało wskazuje, by udało się chociaż odrobić straty. Choć końcówka roku to zazwyczaj czas zwyżek indeksów
źródło: Rzeczpospolita

Fundusze inwestycyjne | W tym roku najlepsze wyniki dają akcje amerykańskie Andrzej Pałasz

W tym roku jak dotąd więcej niż połowa funduszy inwestycyjnych, które mogą upubliczniać wyniki, jest pod kreską. Złożyło się na to kilka czynników, z których najistotniejszym jest sytuacja warszawskiej giełdy. Stąd, jeśli którymś udało się zarobić, to zwykle za sprawą akcji spółek amerykańskich w portfelu. Za oceanem bowiem w tym roku, podobnie jak w kilku poprzednich, niezmiennie trwa hossa.

Nie jest to lepszy rok

Jak na razie nie jest to udany rok na GPW i mało wskazuje, by udało się chociaż odrobić straty. Choć końcówka roku to zazwyczaj czas zwyżek indeksów. Obecnie jednak główne warszawskie indeksy są mocno pod kreską. WIG (indeks szerokiego rynku) stracił od stycznia 9,5 proc., a WIG20 (skupiający duże spółki) jest ponad 16 proc. niżej. Podobnie słabo jak blue chips zachowuje się indeks średnich spółek mWIG40 (16 proc. spadku), a najgorzej wypadają w tym roku małe spółki. sWIG80 w nieco ponad dziewięć miesięcy tego roku spadł już o ponad 22 proc.

Warto w tym miejscu przypomnieć wyniki za 2017 r. Poprzedni rok był bowiem znacznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11177

Wydanie: 11177

Spis treści
Zamów abonament