Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sakralne piękno pobudza do pogłębionej refleksji

11 października 2018 | Kraj | Tomasz Krzyżak

W Nowym Targu zaczyna się w czwartek ogólnopolska konferencja naukowa, której celem jest zwrócenie uwagi na piękno drewnianych świątyń podhalańskich.

„Piękno – Dziedzictwo – Komunikacja, Harklowa 2018" – taki tytuł ma konferencja, której głównym organizatorem jest Katedra Edukacji Medialnej, Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W swoich wystąpieniach paneliści szczególną uwagę zwrócą na drewnianą świątynię w Harklowej. Dlaczego?

– Harklowa zasłynęła za sprawą pięknego kościółka, który jest jedną z perełek architektury drewnianej na Podhalu. Dzięki temu stała się miejscem odwiedzin wielu ludzi, z różnych stron kraju i świata. Urokliwa wioska gościła też w ostatnim dziesięcioleciu trzech kardynałów – mówi ks. dr hab. Robert Nęcek, organizator konferencji.

Uczestnicy wydarzenia będą rozmawiać również o szansach na nowe życie zapomnianych świątyń. Konferencja odbywa się m.in. pod patronatem honorowym metropolity krakowskiego oraz Ambasady Japonii w Polsce. Patronem medialnym jest „Rzeczpospolita", a red. naczelny Bogusław Chrabota wygłosi wykład pt. „Metafizyka i media".

Wydanie: 11177

Wydanie: 11177

Spis treści
Zamów abonament