Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samodzielne wejście w NFZ

11 października 2018 | Moje pieniądze
≥Można kupić prywatną polisę zdrowotną albo abonament medyczny, ale nie zapewnią one pokrycia kosztów leczenia w przypadku najcięższych, a przy tym najkosztowniejszych chorób
źródło: AdobeStock
≥Można kupić prywatną polisę zdrowotną albo abonament medyczny, ale nie zapewnią one pokrycia kosztów leczenia w przypadku najcięższych, a przy tym najkosztowniejszych chorób

Ubezpieczenia | Osoby nieobjęte obowiązkowym parasolem systemu zdrowia mogą same pod niego wejść Regina SKibińska

Niepodleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu jest ryzykowne. Każdy może zachorować albo mieć wypadek, a wtedy wydatki na leczenie mogą być spore. Można kupić prywatną polisę zdrowotną albo abonament medyczny, ale nie zapewnią one pokrycia kosztów leczenia w przypadku najcięższych, a przy tym najkosztowniejszych chorób. Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.

Jeśli chcemy opłacać sobie dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, powinniśmy udać się z dowodem osobistym do najbliższego oddziału NFZ i złożyć wniosek. Warto zabrać ze sobą również dokument potwierdzający ostatni okres ubezpieczenia na wypadek, gdybyśmy nie mieli potwierdzonego opłacania składek w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych.

Jaki dokument potwierdza, że byliśmy ubezpieczeni? To zależy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11177

Wydanie: 11177

Spis treści
Zamów abonament