Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprytny zapis w umowie pomaga obniżyć podatek

11 października 2018 | Prawo | Monika Pogroszewska

Wyrok | Prezes nie ma przychodu z opłaconej przez spółkę polisy OC, jeśli ubezpieczenie obejmuje członków zarządu, którzy nie są wskazani z nazwiska.

 

Najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu (sygn. I SA/Wr 525/18) daje firmom i pracownikom nadzieję na obniżenie podatku. Pomógł w tym zapis, że ubezpieczenie obejmuje członków zarządu bez imiennego wskazania, o kogo chodzi. Fiskus nie dał się przekonać, ale sąd uchylił interpretację.

Sprawa dotyczyła spółki, która – zgodnie z kontraktem menedżerskim – ma obowiązek ubezpieczyć prezesa od odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania spółką. Zgodnie z polisą limit odpowiedzialności ubezpieczyciela wynosi 5 mln zł. Szkopuł w tym, że ani w polisie, ani we wniosku o ubezpieczenie nie zostały wymienione z nazwiska żadne osoby, których działalność obejmuje polisa.

Bezimienna...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11177

Wydanie: 11177

Spis treści
Zamów abonament