Dokąd po smartfona na raty
Telekomunikacja | Czy salon operatora może być konkurencją dla hipermarketu ze sprzętem RTV/AGD? Urszula Zielińska
Operatorzy komórkowi w Polsce zaczynają oferować sprzęt elektroniczny na raty bez konieczności podpisywania z nimi nowej umowy lub klientom w ogóle nieposiadającym u nich usług. Pierwszą z tych możliwości stosuje na razie Orange Polska, drugą – P4, operator sieci Play. Jak pisaliśmy na łamach „Rzeczpospolitej", ich najpoważniejsi konkurenci: T-Mobile Polska i sieć Plus, a także największy wirtualny operator komórkowy Virgin Mobile Polska, nie wykluczają, że także pójdą tą drogą. Dla operatorów sprzedaż sprzętu elektronicznego to ważna część biznesu. W pierwszej połowie br. przychody czterech największych sieci komórkowych z tego tytułu sięgały, według naszych szacunków, około 2,4–2,5 mld zł. Jednak użytkownicy coraz częściej kupują telefony w innych sklepach niż salon operatora czy jego strona internetowa, np. u producentów, na aukcji internetowej czy w hipermarketach RTV/AGD.
Aby bronić przychodów, telekomy zmieniają podejście.
Postanowiliśmy sprawdzić, czy smartfony w ofertach sieci komórkowych są korzystne, głównie cenowo, ale nie tylko, w porównaniu z innymi ofertami...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta