Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudne zadanie nowego szefa KNF

26 listopada 2018 | Ekonomia | Przemysław Tychmanowicz
≥Jacek Jastrzębski,  związany ostatnio z bankiem PKO BP, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego został mianowany na stanowisko szefa Komisji Nadzoru Finansowego
źródło: materiały prasowe
≥Jacek Jastrzębski, związany ostatnio z bankiem PKO BP, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego został mianowany na stanowisko szefa Komisji Nadzoru Finansowego

Finanse | Premier na nowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego wybrał 
Jacka Jastrzębskiego. W pierwszej kolejności musi on odbudować zaufanie do urzędu.

 

Bezkrólewie w Komisji Nadzoru Finansowego nie trwało zbyt długo. Niespełna dwa tygodnie po tym, gdy do dymisji podał się przewodniczący nadzoru Marek Chrzanowski (co miało związek z tzw. aferą taśmową i oskarżeniami o złożenie propozycji korupcyjnej biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu), premier wyznaczył nową osobę na szefa KNF. Szeryfem rynku został Jacek Jastrzębski.

Kim jest szef KNF?

Nowy szef KNF jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego zatrudnionym w Katedrze Prawa Cywilnego i Administracji. Przez ostatnie lata związany był też z bankiem PKO BP. W latach 2008–2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu prawnego PKO BP. Premier Mateusz Morawiecki przy okazji nominacji Jastrzębskiego wyraził przekonanie, że decyzja ta przyczyni się do wzmocnienia sprawności funkcjonowania nadzoru nad polskim rynkiem finansowym. W opinii szefa rządu silny i niezależny nadzór finansowy jest istotnym elementem budowania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w Polsce oraz zaufania Polaków do sektora finansowego.

Mimo że nominacja Jastrzębskiego na szefa KNF jest sporym zaskoczeniem, przedstawiciele rynku uważają, że jest to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11215

Wydanie: 11215

Spis treści
Zamów abonament