Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo danych

05 grudnia 2018 | Raporty RZ
źródło: materiały prasowe

ROZMOWA | Wojciech Głażewski, szef polskiego oddziału firmy Check Point

 

Prowadząc biznes, warto zainteresować się rozwiązaniami opartymi na chmurze obliczeniowej, czy jednak własne to własne i lepiej mieć całą infrastrukturę IT pod kontrolą?

Wojciech Głażewski: Najnowsze badania Deloitte dowodzą, że już ponad 90 proc. organizacji na świecie używa lub ma zamiar wdrożyć rozwiązania oparte na chmurze. Nic więc dziwnego, że roczne tempo wzrostu tego rynku wynosi około 20 proc., a globalna wartość wkrótce sięgnie 15 mld dolarów. Jak widać, przedsiębiorcy sami odpowiadają na to pytanie.

Rozwiązania oparte na chmurze stają się też coraz bardziej popularne w polskich firmach. Wydają się wręcz koniecznym elementem biznesu, podnoszącym wydajność i wspierającym innowacyjność. Dla przedsiębiorców ważnym aspektem jest też ograniczenie kosztów działalności – nie musimy stosować sprzętu najwyższej klasy czy kupować zaktualizowanych wersji oprogramowania, bo tym zajmuje się dostawca usługi. Wdrożenie infrastruktury opartej na chmurze zwiększa naszą biznesową sprawność – mamy szybszy i sprawniejszy dostęp do danych w zasadzie z dowolnego miejsca na świecie bez inwestycji w kosztowną infrastrukturę.

Czy są branże, w których chmura sprawdzi się bardziej niż w innych?

Chmura może przynieść korzyść w zasadzie każdemu – nie tylko wielkim korporacjom, ale również małym i średnim przedsiębiorstwom, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11223

Wydanie: 11223

Spis treści
Zamów abonament