Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informatyk niepewny rozliczeń

05 grudnia 2018 | Prawo | Monika Pogroszewska

pit | Ten, kto świadczy usługi rozwoju systemu komputerowego, zapłaci 8,5 proc. podatku. Łatwo jednak o spór z fiskusem.

Skarbówka zgadza się, by informatyk prowadzący działalność gospodarczą płacił ryczałt według stawki 8,5 proc. Ale stawia warunek. Jeśli podatnik będzie świadczył usługi związane z oprogramowaniem, stawka ryczałtu wyniesie już 17 proc.

– Choć interpretacje są korzystne, to nie odpowiadają wprost na pytania podatników. Tym samym nie dają pewności i nie zabezpieczają przed sporem. Przedsiębiorca sam musi zdecydować, jaka stawka jest w jego sytuacji właściwa – mówi prawnik Marcin Malinowski.

Z takim problemem musi się zmierzyć informatyk prowadzący działalność gospodarczą, który zapytał fiskusa o możliwość rozliczenia ryczałtu. Napisał, że zamierza niedługo podpisać umowę z nowym kontrahentem....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11223

Wydanie: 11223

Spis treści
Zamów abonament