Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorstwa i instytucje przenoszą się do chmury

05 grudnia 2018 | Raporty RZ
coraz więcej firm  przekonuje się do chmury
źródło: Rzeczpospolita
coraz więcej firm przekonuje się do chmury

biznes | Niższe koszty, elastyczność i bezpieczeństwo – to tylko niektóre z zalet nowej technologii katarzyna kucharczyk

Już niemal 70 proc. firm przetransferowało swoje aplikacje i bazy danych do chmury, a prawie 30 proc. zamierza to zrobić w ciągu trzech lat. Rozwiązania chmurowe wbrew wielu obawom są najbardziej bezpiecznym typem oprogramowania dla biznesu, bezpieczniejszym niż tradycyjne rozwiązania.

– Warto przenieść swój biznes do chmury ze względu na to, co ona zapewnia, i nie ma wielkiego znaczenia, czy jest to duża czy mała firma. Do głównych zalet należą: mniejsze koszty inwestycyjne, automatyzacja, elastyczność w sposobie wykorzystywania mocy obliczeniowej, brak potrzeby zawierania długoterminowych kontraktów z dostawcą, jak również niski koszt wyjścia – wymienia Małgorzata Zabieglińska-Lupa, menedżer produktu z Comarchu.

Firmy mają różne bazy danych, używają też rozmaitych aplikacji i programów. To z kolei wymaga posiadania serwerów, a ich kupno oraz utrzymanie to niemały wydatek. Rozwiązania chmurowe umożliwiają uniezależnienie się od posiadania własnej infrastruktury i są w pełni skalowalne, co oznacza, że firma korzysta jedynie z potrzebnych przestrzeni serwerowych. Skalowalność to jeden z najważniejszych atutów chmury obliczeniowej. Dzięki niemu mamy możliwość niemal natychmiastowego dostosowania zasobów do aktualnego zapotrzebowania.

– Na przykład zapewni ono sprawne działanie firmy i jej strony internetowej w momentach zwiększonego ruchu, np. w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11223

Wydanie: 11223

Spis treści
Zamów abonament