Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biznes coraz mocniej zanurza się w cyfrowej rzeczywistości

05 grudnia 2018 | Raporty RZ
Globalny rynek IT urośnie w tym roku o kilka procent, motorem napędowym wzrostu jest cyfrowa rewolucja
źródło: Shutterstock
Globalny rynek IT urośnie w tym roku o kilka procent, motorem napędowym wzrostu jest cyfrowa rewolucja

Technologie | Chmura, sztuczna inteligencja, internet rzeczy – jak będzie wyglądała gospodarka przyszłości? katarzyna kucharczyk

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej. To słowa Henry'ego Forda. Od czasu, gdy je wygłosił, minęło wiele lat, ale nie straciły na aktualności. Wręcz zyskały. Konkurencja jeszcze nigdy nie była tak duża, a konsumenci tak wymagający. Dobrze ujął to jeden z najbardziej znanych na świecie biznesmenów Bill Gates, mówiąc: „Sukces, jaki odnieśliśmy, ma również ciemną stronę. Nasi klienci mają bardzo wysokie wymagania".

Dodatkowym wyzwaniem jest cyfrowa rewolucja, która zmusza przedsiębiorstwa do przedefiniowania ich biznesów i relacji z klientami. Można ją zignorować, ale to strategia na krótką metę. Za kilka lat może się bowiem okazać, że dla naszej firmy nie ma już miejsca na rynku.

Wspólny mianownik

W jakim kierunku będzie rozwijać się infrastruktura przedsiębiorstw w najbliższych latach? Zebraliśmy prognozy firm analitycznych oraz przedstawicieli branży IT i otrzymaliśmy takie odpowiedzi, jak: dalszy wzrost wydatków na tzw. usługi na żądanie, korzystanie z rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji oraz coraz większa dbałość o cyberbezpieczeństwo. Warto też zauważyć, że nie są one osobnymi pojęciami, ale nawzajem się przenikają. W wielu przypadkach ich wspólnym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11223

Wydanie: 11223

Spis treści
Zamów abonament