Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadgorliwy sygnalista na drodze to kłopoty

25 lutego 2019 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Coraz więcej zdjęć z wykroczeniami kierowców trafia na policyjne skrzynki kontaktowe. Nie są to jednak zawsze poważne zgłoszenia. Ale dokładają pracy.

 

„Stop agresji na drodze" to skrzynka e-mail w każdej komendzie wojewódzkiej policji. Rocznie trafia na nią ponad 35 tys. zgłoszeń. Piszą ci, którzy przypadkiem nagrali niebezpieczne zachowanie kierowcy, sygnaliści, którzy są nastawieni na ich wyłapywanie, a nawet ci, którzy nagrali wykroczenie, ale wcześniej sprowokowali kierowcę do jego popełnienia. Coraz częściej wpadają też nagrania z monitoringu miejskiego. Kierowcy są oburzeni. Policjanci oficjalnie mówią, że przeglądają wszystko. Nieoficjalnie przyznają, że kilkadziesiąt dziennie zdjęć samochodów parkujących na zakazie pod szkołą, przedszkolem czy szpitalem zabiera im czas i mogłaby się tym zająć np. straż miejska.

Czas na donos

Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11290

Wydanie: 11290

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament