Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mali przedsiębiorcy wycofują się z ulgi ZUS

25 lutego 2019 | Prawo | Mateusz Rzemek

Już 11 tys. osób prowadzących działalność zrezygnowało z opłacania niższych składek. Niecałe dwa miesiące po wejściu w życie nowych przepisów.

Z najnowszych informacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że bardzo szybko topnieje grupa przedsiębiorców korzystających z tzw. małego ZUS, czyli niższych składek na ubezpieczenia społeczne.

Rezygnują i nie płacą

Do 8 stycznia wnioski o zmianę kodu ubezpieczenia na 05 90 lub 05 92 złożyło bowiem 137,5 tys. przedsiębiorców. Do tej pory z obniżki składek zrezygnowało już 11 tys. wnioskodawców, a kolejne 13,5 tys. nie wpłaciło jeszcze pierwszej obniżonej składki za styczeń. Mają więc już dwa tygodnie spóźnienia w rozliczeniach z ZUS.

– Na razie czekamy na rozliczenie składek – mówi Wojciech Andrusiewicz z centrali ZUS w Warszawie. – Może to tylko opóźnienie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11290

Wydanie: 11290

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament