Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oddajemy złote plastrony

25 lutego 2019 | Sport
Medaliści konkursu drużynowego na podium. Od lewej Austria (srebro), Niemcy (złoto), Japonia (brąz)
autor zdjęcia: Grzegorz Momot
źródło: PAP
Medaliści konkursu drużynowego na podium. Od lewej Austria (srebro), Niemcy (złoto), Japonia (brąz)

Polacy nie przywiozą medalu z dużej skoczni. Indywidualnie Kamil Stoch był na Bergisel piąty, a broniąca mistrzostwa świata drużyna czwarta. Całe złoto zdobyli skoczkowie Niemiec. Krzysztof Rawa

 

Wyniki dwóch weekendowych konkursów na dużej skoczni w Innsbrucku są, jakie są: Niemiec Markus Eisenbichler to mistrz indywidualny, jego rodak Karl Geiger został wicemistrzem świata, zdolny Szwajcar Killian Peier zdobył brąz. Drużyna Niemiec była zdecydowanie najlepsza w niedzielę, zespoły Austrii i Japonii stanęły na kolejnych stopniach podium.

Polacy w sobotę po zawodach mówili o niedosycie i ambicjach, więc przed walką drużyn można było jeszcze wierzyć w hasła: niedziela będzie dla nas, skoki w drużynie to inna sprawa, czas na mobilizację – bo czasami takie słowa się sprawdzały. Tym razem zaklęcia nie pomogły – w niedzielę po południu Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch musieli się godzić z czwartym miejscem.

Nikt z polskiej czwórki nie zawalił. Każdy skoczył w zasadzie wedle możliwości. Po nagłym zastępcy Jakuba Wolnego Stefanie Huli nie spodziewano się nadzwyczajnej formy i tej formy pan Stefan nie pokazał. Problem polegał na tym, że żaden z Polaków nie wyskoczył ponad solidność, nie poleciał na Bergisel z szumem skrzydeł jak niedawno w Willingen, jak dwa lata temu podczas mistrzostw w Lahti.

Złoto na pewno zobowiązuje, może też trochę obciąża, tym bardziej że każdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11290

Wydanie: 11290

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament