Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za mało kobiet w spółkach

04 czerwca 2019 | Rzecz o prawie | Katarzyna Wilkołaska-Żuromska

Rzecznik upomina się u prezydentów miast o płeć piękną.

Kobiety stanowią połowę społeczeństwa, są dobrze wykształcone, a wciąż nie są dostatecznie reprezentowane na stanowiskach decyzyjnych wszystkich szczebli. Tzw. „szklany sufit" stanowi barierę nie do przekroczenia dla wielu polskich kobiet i hamuje je przed dążeniem do realizacji ambitnej ścieżki kariery zawodowej.

Rządzą stereotypy dotyczące ról życiowych

Pomimo zagwarantowanej prawem równości kobiet i mężczyzn w zakresie zatrudnienia i zajmowania wyższych stanowisk, wciąż funkcjonuje niekorzystny wzorzec społeczny nakazujący akceptację drugoplanowej pozycji kobiet.

Kobiety w dalszym ciągu muszą udowadniać, że są dynamiczne, kompetentne i że sprawdzają się w pracy na stanowiskach zarządzających. Brak powszechnego zastosowania rozwiązań wspierających godzenie życia zawodowego z prywatnym oraz dzielenia obowiązków rodzinnych dodatkowo utrudnia kobietom powrót na rynek pracy po okresie urlopu rodzicielskiego bądź aplikowanie na wyższe stanowiska. Tymczasem to na nich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament