Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sekretarza nie można przenieść zarządzeniem

04 czerwca 2019 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Sąd unieważnił zarządzenie wójta o przeniesieniu sekretarza gminy na stanowisko zastępcy kierownika w referacie gospodarki komunalnej.

Zgodnie z zarządzeniem wójta dotychczasowy sekretarz – Artur B. (imię fikcyjne) – po przeniesieniu na inne urzędowe stanowisko kierownicze miał zachować dotychczasowe składniki wynagrodzenia w takiej samej wysokości.

Zarządzenie wójta do sądu administracyjnego zaskarżył wojewoda, którego zdaniem nie miało ono podstawy prawnej. Wyjaśnił, że do stosunku pracy sekretarza gminy, w tym zasad jego modyfikacji, znajdują zastosowanie przepisy ustawy Kodeksu pracy, a czynność prawna dokonana kwestionowanym zarządzeniem stanowi wypowiedzenie warunków pracy. Tymczasem brzmienie art. 42 Kodeksu pracy nie pozostawia wątpliwości, że wypowiedzenie warunków pracy powinno nastąpić zwykłym pismem, a nie zarządzeniem.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament