Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

RODO nie lubi kurzu na archiwach

04 czerwca 2019 | Prawo | Mateusz Rzemek

Wiele firm świadomie udaje, że nie ma przeterminowanej dokumentacji zawierającej informacje o ich klientach. Mateusz RZemek

 

Przedsiębiorcy w obawie przed gigantycznymi karami wynikającymi z unijnych przepisów o ochronie danych osobowych skupili się głównie na elektronicznym obiegu dokumentów, zapominając o papierowych archiwach. Dokładają więc nowe dokumenty na sterty, nie zaglądając, co leży pod spodem. A zawarte w nich dane osobowe klientów mogą być dla nich tak samo niebezpieczne jak te przetrzymywane w formie cyfrowej.

– Wiele firm od lat nawet nie zagląda do swoich papierowych archiwów – mówi Marcin Mandryk z Iron Mountain, firmy zajmującej się zarządzaniem informacją, archiwizacją i digitalizacją dokumentów. – W ciągu ostatniego roku uporządkowaliśmy archiwa liczące 100 mln dokumentów i okazało się, że przeszło 40 mln z nich było już dawno przeterminowanych.

– To były nie tylko umowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament