Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe przepisy wprowadziły informatyzację postępowania przed sądami administracyjnymi

04 czerwca 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Od 31 maja w pierwszym piśmie strony w sprawie trzeba podać odpowiedni numer PESEL, KRS, REGON lub NIP. Strona może wnosić pisma oraz korzystać z doręczeń w formie dokumentu elektronicznego.

- Strona postępowania sądowoadministracyjnego chce, aby pisma doręczano jej w formie dokumentu elektronicznego. Czy może skorzystać z takiego sposobu doręczeń, zgodnie z przepisami obowiązującymi od 31 maja, jeżeli postępowanie sądowoadministracyjne zostało wszczęte przed tą datą? – pyta czytelnik.

Tak.

Od 31 maja 2019 r. obowiązują zmiany w ustawie – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, wprowadzające informatyzację tego postępowania. Wynikają one z art. 4 ustawy z 10 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw, a także z art. 1 ustawy z 12 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o postępowaniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament