Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W błyszczących trzewikach się nie wygrywa

04 czerwca 2019 | Rzecz o prawie | Joanna 
Parafianowicz

Kandydat powinien się nachodzić, poznając troski i problemy wyborców.

Niezależnie od tego, jak bardzo politycy opozycji skłonni są przekonywać wszystkich – ze sobą na czele – że wprawdzie wybory do Parlamentu Europejskiego przegrali, to z faktami trudno dyskutować. PiS otrzymało większość głosów, a różnica dzieląca tę partię od Koalicji Europejskiej, nie była kosmetyczna, lecz zasadnicza.

Analizując wypowiedzi polityków KE można mieć wrażenie, że zaskoczył ich sposób, w jaki Polacy oddali głosy oraz skala zaangażowania w wybory odzwierciedlona niespotykaną od dawna frekwencją. Trudno jednak nie dostrzec, iż nie rozumieją oni przyczyn swego położenia, w szczególności w kontekście tego, że od dawna w Polsce nie sprawowano rządów, które tak swobodnie skłonne byłyby traktować, jak się zdawało, bliskie obywatelom zasady demokratycznego państwa prawa, jak choćby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament