Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odliczenie VAT od inwestycji w platformę e-usług dla mieszkańców

04 czerwca 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Gminie będzie przysługiwało prawo do częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupów towarów i usług w związku 
z projektem cyfryzacji procesów administracyjnych.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 30 stycznia 2019 r. (sygn. 0112-KDIL1-2.4012.755. 2018.2.PG) rozstrzygnął kwestię prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu cyfryzacji procesów administracyjnych na terenie gminy.

Wnioskodawca planuje realizację projektu, którego celem jest zwiększenie zdolności gminy do realizacji zadań publicznych on-line, usprawnienie obiegu dokumentów, a także cyfryzacja posiadanych zasobów. Gmina na wskazany cel otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Planowane prace mają objąć realizację następujących zadań i etapów: opracowanie dokumentacji aplikacyjnej, zarządzanie projektem, zakup niezbędnego sprzętu informatycznego i oprogramowania, uruchomienie e-usług dla mieszkańców oraz działania promocyjne.

Stworzone w ten sposób systemy mają wspomóc gminę w realizacji jej zadań publicznych, jak również...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament