Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfryzacja porusza miasto

04 czerwca 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Tysiąc liderów biznesu  i menedżerów rozmawiało podczas Microsoft Innovation Summit 2019  o nowych technologiach
źródło: materiały prasowe
Tysiąc liderów biznesu i menedżerów rozmawiało podczas Microsoft Innovation Summit 2019 o nowych technologiach

Transformacja cyfrowa to nie tylko procesy zachodzące w firmach. Do nowych realiów dostosowują się też miasta, 
jak również placówki opieki zdrowotnej czy szkoły. To dla nich oczywiście wyzwanie, ale także wielkie możliwości. piotr mazurkiewicz

Transformacja cyfrowa wiąże się już nie z pytaniem, czy warto ją przeprowadzać, ale raczej, w jaki sposób to robić – to zdanie padało wiele razy podczas konferencji Microsoft Innovation Summit 2019, która odbyła się 28 maja w Warszawie. Nikt już nie ma wątpliwości, że w tym kierunku muszą podążać nie tylko firmy, ale też sektor publiczny.

Od sklepu do miasta

Rok temu, podczas pierwszej edycji konferencji, Microsoft pokazał koncepcję sklepu przyszłości, m.in. z inteligentnymi półkami rozpoznającymi, jakiego towaru brakuje, lub co odstawiono w złe miejsce. Również ze skanerami przy kasach obsługujących klientów bez udziału personelu i wieloma bardzo funkcjonalnymi rozwiązaniami. – To, co było jeszcze w zeszłym roku koncepcją przygotowaną przede wszystkim z naszymi polskimi partnerami, teraz jest już wdrażane choćby w sieci Żabka, a inne firmy analizują, jakie rozwiązania mogą u siebie zastosować – mówi Mark Loughran, dyrektor generalny w polskim oddziale Microsoftu.

W tym roku firma pokazała koncepcję miasta funkcjonującego jako organizm wykorzystujący liczne rozwiązania cyfrowe, a pierwsze z nich już są stosowane, np. w Warszawie. Eksperci z firmy prezentowali choćby przystanki komunikacji miejskiej, na których można nie tylko podłączyć się do wi-fi czy doładować telefon, ale również skorzystać z systemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11372

Wydanie: 11372

Spis treści

Opinie

Komunikaty

Zamów abonament