Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi magazynowe nie zawsze generują stałe miejsce działalności

07 października 2019 | Podatki i księgowość | Aleksandra Bogumił

Aby powstało stałe miejsce prowadzenia działalności na terytorium Polski, musi być spełnione kryterium posiadania minimalnego rozmiaru działalności charakteryzującej się określonym poziomem stałości oraz odpowiednią strukturą w zakresie zaplecza personalnego i technicznego.

 

Potwierdza to interpretacja indywidualna wydana przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 7 lipca 2019 r. (0114-KDIP1-2.4012.191. 2019.3.MC).

Wnioskodawca jest spółką austriacką zajmującą się produkcją i sprzedażą systemów filtracji z metalu i tworzyw sztucznych używanych do produkcji samochodów. W Polsce działalność spółki ro przede wszystkim lokalna sprzedaż. Spółka nie posiada i nie wynajmuje w Polsce biura, oddziału ani żadnej infrastruktury, nie ma też zaplecza personalnego. Dlatego w celu prowadzenia działalności korzysta z usług magazynowych i logistycznych świadczonych przez niezależnego operatora logistycznego na podstawie zawartej z nim umowy. Rola operatora logistycznego polega na magazynowaniu produktów wnioskodawcy w Polsce, w tym na zarządzaniu produktami w magazynach oraz kontrolowaniu, pomocy w rozładunku, przepakowywaniu, etykietowaniu, inwentaryzacji oraz przygotowaniu ich do dalszego transportu.

Schemat działalności spółki wygląda w ten sposób, że realizuje ona zamówienia składane do biura w Austrii i obsługiwane przez dział sprzedaży w Niemczech. Następnie zamówione produkty są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11477

Wydanie: 11477

Spis treści

Drobne

Biznes Trendy + Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament