Jak rozważnie zmieniać energetykę
O obszarach zmian w sektorze: nowych technologiach, strukturze własnościowej, systemie i rynku energii, a także regulacjach debatowali eksperci w Warszawie. Jeremi Jędrzejkowski
O procesach w polskiej energetyce w świetle „Polityki energetycznej Polski do 2040 r." (PEP2040) oraz międzynarodowych zobowiązaniach dotyczących ograniczania oddziaływania sektora na środowisko rozmawiali uczestnicy sesji inauguracyjnej XVI Kongresu Nowego Przemysłu, zatytułowanej „Transformacja sektora energetycznego".
– Transformacja sektora znajduje wyraz w dyskusji w Komisji Europejskiej nad złożonymi przez państwa planami dla energii i klimatu, które określają zakres naszych zobowiązań do 2030 r. My jednocześnie jesteśmy na końcowym etapie prac nad ostateczną wersją PEP2040 – powiedział, witając uczestników Kongresu, Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
Wskazał, że jest szereg wyzwań. Horyzont czasowy powoduje, że PEP2040 powinna być oderwana od cykli wyborczych. Jest też konieczność przypominania na forum UE o punkcie startu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta