Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pokaż PIT, a dowiesz się, czy zapłacisz niższe składki

07 października 2019 | Prawo co dnia | Mateusz Rzemek

Przedsiębiorca, który przekroczy w tym roku 120 tys. zł przychodu, nie załapie się na ulgi w ZUS w 2020 r. Mateusz RZemek

 

Z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita", wynika, że to już tegoroczne obroty i zyski przeszło 260 tys. przedsiębiorców zaważą na tym, czy zapłacą w przyszłym roku ulgowe składki na ubezpieczenia. ZUS ma już przygotowane szczegóły rządowego pomysłu na niższe składki z działalności gospodarczej. Mają być one uzależnione od wysokości dochodu przedsiębiorców.

Ważne kwoty

Z zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że z ulgi skorzystają przedsiębiorcy, których dochody nie przekroczą 6 tys. zł miesięcznie, a przychody 10 tys. zł. Warto więc, by prowadzący działalność już teraz przejrzeli swoje rozliczenia. Jeśli nie osiągnęli jeszcze założonych limitów przychodu i dochodu, mogą się postarać o to, by nie przekroczyć ich w ciągu najbliższych tygodni. Szczególnie że na ulgi załapią się wyłącznie ci przedsiębiorcy, którzy zmieszczą się w obu limitach.

Jest to szczególnie ważne dla tych przedsiębiorców, którzy mają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11477

Wydanie: 11477

Spis treści

Drobne

Biznes Trendy + Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament