Większe potrzeby, mniejsze budżety
Władze lokalne staną przed dylematem – jak się rozwijać przy ograniczonych finansach. Ucierpieć mogą mieszkańcy. Anna Cieślak-Wróblewska
Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej", organizowany już od 15 lat, ma wskazywać miasta i gminy, które najlepiej realizują ideę trwałego, zrównoważonego rozwoju. – Ale to nie tylko obrazek stanu obecnego – zaznacza Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, członek kapituły Rankingu Samorządów 2019. – Mechanizm oceny jest tak skonstruowany, by wyłonić samorządy przygotowane na przyszłość. To, co robią lokalne władze już dzisiaj, przesądza, w jaki sposób w przyszłości będą w stanie samodzielnie kształtować swój rozwój na podstawie zgromadzonego szeroko pojętego kapitału ludzkiego, społecznego, infrastrukturalnego, przyrodniczego czy finansowego – podkreśla Trutkowski.
Wyzwań nie zabraknie
W tegorocznej edycji Rankingu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta