Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontrakt w innym kraju daje wyższe koszty

21 października 2019 | Podatki i księgowość | Monika Pogroszewska

Przedsiębiorca wykonujący zlecenie na Litwie odliczy diety z tytułu zagranicznych podróży służbowych.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił w interpretacji z 15 października 2019 r. (0115-KDIT2-3.4011.333. 2019. 3.AD) jak rozliczyć koszty zlecenia wykonywanego na rzecz kontrahenta w innym kraju. Przedsiębiorcy mogą uwzględnić w kosztach wysokość diet za czas podróży służbowych do wysokości diet przysługujących pracownikom.

Sprawa dotyczyła podatnika, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie inżynierii i doradztwa technicznego. Niedawno uzyskał zlecenie od polskiej firmy, którego przedmiotem jest świadczenie usług nadzoru nad montażem na terenie Litwy. Realizacja zlecenia ma potrwać kilka miesięcy. W tym czasie przedsiębiorca będzie przebywał głównie za granicą. W Polsce spędza tylko kilka dni w miesiącu. Kontynuuje wówczas zdalnie realizację zlecenia w siedzibie swojej firmy, czyli w miejscu zamieszkania. Centrum jego interesów życiowych pozostaje w Polsce.

W celu realizacji umowy przedsiębiorca będzie korzystał z własnego środka transportu i pokrywał wszelkie wydatki z tym związane. Będzie również używał własnego komputera i telefonu komórkowego. Zleceniodawca zapewnia mu zakwaterowanie, przy czym realizacja tego postanowienia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11489

Wydanie: 11489

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament