Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nawet dobry zawód to za mało, by zawsze być faworytem rynku pracy

21 października 2019 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

W czasach zmian technologicznych i wahań koniunktury trzeba stale dbać o swoją atrakcyjność dla pracodawców. Anita Błaszczak

 

Średnio trzy miesiące zajmowało znalezienie nowej pracy osobom, które zmieniły ją w minionym półroczu. To o miesiąc dłużej niż rok wcześniej, co dowodzi, że nawet w czasach niskiego bezrobocia i utyskiwań firm na niedobór pracowników, nie każdy kandydat jest rozrywany.

Potwierdza to Anna Tomyślak, menedżer w firmie rekrutacyjnej Hays Poland; według niej nawet zawody postrzegane jako „dobre" nie gwarantują szybkiego i łatwego znalezienia pracy. Zdarza się też, że ekspert z branży, w której bezrobocie zdaje się nie istnieć, przez dłuższy czas nie może znaleźć pracy. – Pracodawcy są nastawieni na rekrutację najlepszych kandydatów, a wyróżnienie się na tle pozostałych chętnych jest możliwie dzięki posiadaniu wiedzy, cech i umiejętności z różnych obszarów– wyjaśnia Tomyślak.

Nie tylko twarda wiedza

Zdaniem ekspertki Hays Poland ważne są kompetencje twarde, w tym wiedza merytoryczna, umiejętności narzędziowe oraz znajomość języków obcych, ale coraz większe znaczenie mają tzw. kompetencje miękkie, w tym odpowiednie cechy osobowości.

–Mając do wyboru kandydatów o porównywalnym doświadczeniu, pracodawcy częściej zapraszają do współpracy osoby, które są lepiej dopasowane do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11489

Wydanie: 11489

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament