Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europo, teraz ty zdecyduj

21 października 2019 | Opinie

Alfred Bosch Międzynarodowa społeczność powinna odegrać aktywną rolę w rozwiązaniu konfliktu w Katalonii – pisze kataloński polityk.

100 lat w więzieniu – tak brzmi ostateczny wyrok hiszpańskiego Sądu Najwyższego w procesie przeciwko byłym członkom katalońskiego rządu, przewodniczącej parlamentu i dwóm przywódcom społeczeństwa obywatelskiego. Tyle łącznie będą zamknięci – 100 lat za przeprowadzenie referendum, które zresztą według hiszpańskiej konstytucji nie jest niezgodne z prawem, a w 2007 r zostało unieważnione jako naruszenie hiszpańskiego kodeksu karnego.

100 lat za egzekwowanie praw w sposób obywatelski, pokojowy i demokratyczny. 100 lat za umożliwienie ludziom głosowania, za prowadzenie debaty w parlamencie i za wprowadzanie idei. Ci ludzie, czyli moi znajomi i przyjaciele, zostali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11489

Wydanie: 11489

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament