Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odpłatne świadczenie usług przez powiat z VAT

22 października 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Świadczona przez powiat usługa kwalifikacji uczestników do rehabilitacji oraz wydawania orzeczeń o potrzebie rehabilitacji podlega opodatkowaniu VAT – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 19 września 2019 r. (sygn. 0112-KDIL2-1.4012.286.2019.2.AS) rozstrzygnął kwestię opodatkowania podatkiem VAT usługi świadczonej przez powiat w ramach realizacji jego zadań wynikających z ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, świadczonych w oparciu o umowę cywilnoprawną.

Wniosek w omawianej sprawie złożył powiat, będący czynnym podatnikiem VAT. Przygotowywał się on do udziału w projekcie realizowanym w ramach programu współfinansowanego przez Unię Europejską oraz budżet państwa. Udział powiatu polegać miał na świadczeniu na rzecz zamawiającego usługi polegającej na kwalifikacji uczestników do rehabilitacji kompleksowej przez zespół orzekający, funkcjonujący jako punkt kwalifikacyjny na terenie powiatu, w oparciu o zawartą z zamawiającym umowę o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11490

Wydanie: 11490

Spis treści

Materiał partnera

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament