Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagadka rynku pracy w Państwie Środka

22 października 2019 | Ekonomia i rynek | Hubert Kozieł
źródło: Rzeczpospolita

Oficjalne chińskie statystyki mówią, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku przybyło w ChRL 10,97 mln etatów. To 99,7 proc. prognozowanego przez rząd przyrostu na cały rok. Część analityków ma wątpliwości, czy te dane są wiarygodne.

 

Stopa bezrobocia w miastach w Chinach wynosiła na koniec września 5,2 proc. – mówią dane Narodowego Biura Statystycznego. Rynek pracy wydaje się więc być stabilny pomimo wojny handlowej z USA oraz spowolnienia gospodarczego. Wzrost PKB Chin zwolnił w trzecim kwartale, według oficjalnych danych, do 6 proc., czyli najniższego tempa od 1992 r. Chińskie władze przekonują jednak, że nie przełożyło się to na spadek zatrudnienia.

– Sytuacja na rynku pracy jest stabilna pomimo spowolnienia, gdyż gospodarka wciąż rośnie, a każdy punkt procentowy wzrostu oznacza przyrost liczby zatrudnionych – twierdzi Mao Shengyong, rzecznik Narodowego Biura Statystycznego.

Część analityków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11490

Wydanie: 11490

Spis treści

Materiał partnera

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament