Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycje portowe: krótsze terminy na wniesienie odwołania

22 października 2019 | Dobra Administracja | Anna Jargut

Nowa ustawa o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych wprowadza ułatwienia proceduralne w związku z priorytetowym charakterem inwestycji.

25 października wejdzie w życie kolejna tzw. specustawa. Jest nią uchwalona niedawno ustawa z 9 sierpnia 2019 roku o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych (tzw. ustawa inwestycyjna portowa). Zawiera ona szereg szczególnych, odmiennych w stosunku do kodeksu postępowania administracyjnego (k.p.a.) rozwiązań proceduralnych, podobnych do rozwiązań zawartych w innych „specustawach". Uzasadnieniem dla ich wprowadzenia jest priorytetowy charakter inwestycji (por. uzasadnienie projektu ustawy, dostępne na stronie internetowej http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3605).

Natychmiastowa wykonalność

Regulacje dotyczące stricte procedury zawarte zostały w Rozdziale 4 ustawy inwestycyjnej portowej, zatytułowanym „Postępowanie administracyjne dla realizacji inwestycji w zakresie budowy portów zewnętrznych". Pierwszym artykułem w tym rozdziale, którego treść zwraca uwagę, jest art. 34 ust. 1. Zgodnie z tym przepisem, decyzje o których mowa w ustawie podlegają natychmiastowemu wykonaniu. Oznacza to, że wniesienie odwołania nie wstrzyma wykonania decyzji, podczas gdy zgodnie z regułą obowiązującą w k.p.a. przed upływem terminu do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11490

Wydanie: 11490

Spis treści

Materiał partnera

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament