Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobry i zły adwokat

19 listopada 2019 | Rzecz o prawie

Prokuratorzy pytają, czy spoty z udziałem prawników próbujących przypodobać się gangsterom są etyczne.

W spocie zamieszczonym na Instagramie dwaj adwokaci pokazują się w rozpiętych na piersiach koszulach, okularach słonecznych, trzymają w ręku szklankę whisky. Instruują przyszłych klientów, jak postępować w czasie przesłuchania na policji. Trzeba milczeć, dopóki nie pojawi się adwokat. A jeśli policja zażąda kodu do naszej komórki, nigdy nie należy go ujawniać, nigdy też nie należy podawać go swojej dziewczynie.

W innym spocie reklamowym uzyskuje się poradę, by zadzwonić do adwokata, a jednocześnie w tle słychać zapowiadany lot do Kolumbii. Są też adwokaci, którzy do promowania się wykorzystują rap, wiedząc, że niektórzy artyści mają powiązania z kryminalnymi gangami w Sztokholmie. Taki gangsterski romantyzm można było zobaczyć ostatnio, gdy siedmiu obrońców wystąpiło w sali sądu rejonowego Södertörn jako statyści w wideo rapera skazanego na więzienie za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11512

Wydanie: 11512

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament