Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zachodu nie interesuje, kto ma Senat

19 listopada 2019 | Kraj | Michał Kolanko
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Myślę, że premier Morawiecki położy nacisk na to, żeby pokazać, że Polska jest integralną częścią Wspólnoty Europejskiej – mówi Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

We wtorek exposé premiera Morawieckiego, jakie będą teraz priorytety rządu w Europie?

Uważam, że dla rządu będą trzy priorytety. Po pierwsze, kwestia poprawy relacji z UE, i sądzę, że to już się dokonuje, poparliśmy panią Ursulę von der Leyen, dzięki nam została przewodniczącą Komisji Europejskiej, wygrała głosowanie tylko pięcioma głosami, a 26 europosłów PiS ją poparło, więc dzięki nam wygrała. Po drugie, kwestia wieloletniego budżetu na 2021–2027 i polityka klimatyczna. Mówiąc wprost: po to następuje zmiana strukturalna i personalna w rządzie, by te problemy rozwiązać.

Po to właśnie powstało Ministerstwo Klimatu?

Michał Kurtyka, który obejmuje stanowisko ministra klimatu, jest osobą bardzo dobrze ocenianą w UE i w ogóle w świecie międzynarodowym. To człowiek, który jest autorem bardzo dobrego szczytu klimatycznego w Katowicach w grudniu 2018. W moim przekonaniu to osoba, która zna obce języki, ma dobre relacje z UE, może łagodzić napięcia, które – nie ma co ukrywać – pojawią się....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11512

Wydanie: 11512

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament